EPDM MEMBRÁNY

Najkvalitnejší materiál sú Firestone EPDM membrány, ktorých životnosť presahuje 50 rokov. Svojimi vlastnosťami však v našich zemepisných šírkach presahuje životnosť až 80 rokov. Ponúkajú unikátnu kombináciu vlastností a výhod, ktoré už boli vyskúšané na strechách na celom svete.

Rýchla a ľahká inštalácia
Firestone RubberGard® sa používa vo forme plachiet až do šírky 15m a dĺžky 60m, čo umožňuje obmedziť počet spojov a znížiť inštalačný čas. 

Vynikajúca trvanlivosť a odolnosť voči poveternostným podmienkam
Vďaka svojmu zloženiu, zvlášť sadziam a polymérom EPDM má Firestone RubberGard® EPDM výraznú rezistenciu na ozón, UV žiarenie a v konečnom dôsledku na starnutie.

Vysoká ohybnosť a rozťažnosť
Firestone RubberGard® EPDM zostáva ohybná a odoláva teplotám od -45°C do 130°C. Jej rozťažnosť je viac ako 300 %, a tým sa prispôsobuje pohybom objektu a zmenám teploty.

Nízke náklady na údržbu
Firestone RubberGard® EPDM nevyžaduje po dobu životnosti žiadnu údržbu. Táto vlastnosť spolu s prirodzenou trvanlivosťou a konkurencieschopnými inštalačnými nákladmi strešného systému tvoria vynikajúce hodnoty nákladov na rok životnosti.

Priateľská k životnému prostrediu
Firestone RubberGard® EPDM je inertný materiál s neškodným vplyvom na životné proetredie už počas výroby, ako aj pri používaní.

Firestone RubberGard® EPDM strešný systém ponúka množstvo inštalačných možností vrátane balastovanej inštalácie membrány EPDM ako podkladového systému so štrkom alebo dlažbou, membrány EPDM plnoplošne lepenej na podklad, a membrány EPDM mechanicky kotvenej pomocou rôznych upevňovacích systémov.