TPO FÓLIE

TPO fólia je modernou alternatívou voči PVC fólii, ktorá postupne tento materiál nahradzuje. Strešný systém UltraPly TPO ponúka jedinečnú kombináciu vlastností a výhod, ktoré sa potvrdili na strechách po celom svete.

Jednoduché použitie
Firestone Ultraply® TPO je dostupná v pásoch širokých do 3,05 m, čo umožňuje rýchlu a ekonomickú inštaláciu. S hmotnosťou 1,13kg/m2 predstavuje ľahkú membránu pre novostavby a rekonštrukcie.

Spájanie horúcim vzduchom
Rýchlu a ekonomickú inštaláciu systému Firestone Ultraply® TPO umožňuje zváranie horúcim vzduchom pri zaistení konštantnej kvality a pevnosti spoja. Teplom zvarené spoje vytvárajú rovnomerné spojenie vrchnej a spodnej strany membrány. Týmto systémom spájania systém umožňuje celoročnú inštaláciu pri rôznych poveternostných podmienkach, dokonca aj pri mínusových teplotách. Vynikajúca odolnosť a trvanlivosť Firestone Ultraply® TPO neobsahuje žiadne plastifikátory, hologenidové zlúčeniny či chlodridy.  Má vynikajúcu odolnosť proti UV žiareniu a ozónu. Navyše má vysokú odolnosť voči rastu rias, plesní a pôdnych  mikroorganizmov, rovnako ako aj odolnosť voči chemikáliám pôsobiacim na strechy.

Ekologicky neškodné
Svetlý povrch TPO odráža žiarenie skôr, ako môže byť pohltené a premenené na tepelnú energiu, čím sa zlepšuje energetická efektivita budovy. Spájanie pásov horúcim vzduchom nemá negatívny vplyv na životné prostredie.